Misja Przedszkola

"Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa,

nadzieją, która ciągle kwitnie,

przyszłością, która bez przerwy się otwiera."

W naszym przedszkolu najważniejsze jest,

aby nasze dzieci były szczęśliwe.

Tylko ze szczęśliwych dzieci

wyrastają szczęśliwi dorośli.

• W naszym przedszkolu każde dziecko jest wyjątkowe i kochane.
  • Pragniemy nauczyć nasze pociechy wiary we własne możliwości, rozwinąć w nich optymizm i poczucie własnej wartości. Przygotowujemy każde dziecko do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami.
  • Tworzymy dzieciom okazje do budowania konstruktywnych więzi i nawiązywania przyjacielskich kontaktów z rówieśnikami. Przyzwyczajamy do odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych.
  • Zachęcamy dzieci do swobodnego wyrażania próśb i oczekiwań, wspieramy w dążeniu do posiadania własnego zdania na każdy temat.
  • Uczymy jak radzić sobie w różnych sytuacjach. Wyposażamy dzieci w wiedzę i umiejętności niezbędne do osiągania sukcesów w nauce szkolnej, wspomagamy proces przygotowania dzieci do pisania i czytania.
  • Obserwujemy dzieci i pomagamy im rozwijać ich zainteresowania i talenty; Pragniemy w każdym dziecku rozbudzać ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość i wrażliwość.
  • Uczymy życzliwości, empatii opierając się na uniwersalnych wartościach takich jak miłość, przyjaźń, wzajemny szacunek.
  • Wspieramy dzieci w ich dążeniu do samodzielności, szanujemy ich autonomię.
  • Zachęcamy rodziców do współpracy w celu ujednolicenia naszych oddziaływań wychowawczych.
  • Staramy się wspierać rodziców, pomagać im rozwiązywać problemy wychowawcze.
  • Nasze oddziaływania dydaktyczno - wychowawcze opieramy na sprawdzonych i uznanych metodach, dążąc jednocześnie do odkrywania nowych, innowacyjnych sposobów efektywnej pracy z dziećmi. Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych, lepszych i oryginalnych rozwiązań.

Brak dodanych wpisów