Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym!

„ŚWIĘTY JÓZEF ROBOTNIK - PATRON NASZEJ PARAFII   - OCZAMI DZIECKA”

Święty Józef Robotnik to patron naszej parafii, która  obchodzi w tym roku jubileusz 90-lecia istnienia. Św. Józef to wspaniały patron – zapatrzony w Boga – zatroskany o chleb codzienny - oddany rodzinie pochylony nad warsztatem pracy, ale zawsze dostrzegający potrzeby najbliższych i każdego człowieka.

„Ukochany ojciec, ojciec czułości w posłuszeństwie i w gościnności - ojciec twórczej odwagi, robotnik zawsze w cieniu” – tak o Nim napisał  Papież Franciszek w Liście apostolskim „Patris corde – z ojcowskim sercem”.

ORGANIZATORZY:

Gminne Przedszkole  Publiczne w Rytrze

Parafia p.w. Św. Józefa Robotnika w Rytrze

CELEM  KONKURSU  JEST:

• uczczenie św. Józefa- patrona parafii;
  • przybliżenie dzieciom osoby św. Józefa i zachęcenie do poznania osoby tak wyjątkowego Patrona  oraz oddawania się pod Jego opiekę;
  • promowanie wartości chrześcijańskich w codziennych sytuacjach życiowych wzorowanych na postaci św. Józefa;
  • wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez różne techniki plastyczne.

ZASADY UCZESTNICTWA:

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci uczęszczające do przedszkola wraz   z rodzicami i rodzeństwem, których  zadaniem jest wykonanie w dowolnej technice pracy plastycznej, która powinna nawiązywać do tematu  konkursu: „Święty Józef Robotnik - patron naszej parafii - oczami dziecka”

ZASADY KONKURSU:

• przedmiotem konkursu jest przygotowanie pracy plastycznej;
  • praca może być płaska bądź przestrzenna;
  • wykonana rożnymi technikami plastycznymi w formacie A3 lub A4;
  • każda praca powinna zawierać: imię i nazwisko dziecka oraz grupę;
  • termin składania prac do  29 kwietnia 2022 roku.

OCENIANIE PRAC:

Komisja konkursowa powołana przez Organizatorów będzie oceniać:

• trafność ujęcia tematu konkursu;
  • oryginalność, kreatywność i pomysłowość;
  • przejrzystość i estetykę pracy;
  • ciekawe techniki.

Zachęcamy do udziału w konkursie.